telefon z telewizorem

Jak połączyć telefon z telewizorem? Poradnik

Chcesz połączyć swój telefon z telewizorem i nie wiesz jak to zrobić? Jeśli tak, usiądź na chwilę i przeczytaj nasz prosty poradnik, bo właśnie dziś wyjaśniamy jak połączyć telefon z telewizorem. I nie martw się, nie zajmie Ci to wiele czasu, co więcej przedstawimy temat tak prosto, że nawet dwuletnie dziecko zrozumiałoby o co chodzi. A skoro tak, to Ty pojmiesz wszystko w lot i za chwilę będziesz mógł obwołać się specjalistą w tym zakresie. No to zaczynamy!

Jak połączyć telefon z telewizorem?

Pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiłeś, to upewnienie się czy Twój telewizor rzeczywiście ma taką funkcję, czyli czy to faktycznie Smart TV. Smart TV to nic innego, jak telewizor z możliwością dostępu do internetu. Jeśli Twój telewizor posiada Wi-Fi, to masz sprawę ułatwioną. Jeśli jednak ma możliwość łączenia się z internetem, ale nie ma wbudowanego Wi-Fi, będziesz potrzebował kabla z wejściem HDMI. No tak, ale przecież kabel od telefonu nie ma takiej końcówki! Owszem. Kabel do telefonu (ten od ładowarki), ma MicroUSB i MHL. Potrzebna Ci więc będzie przejściówka MHL MicroUSB – HDMI. Taki kabel będzie Cię kosztował od 20 do 120 zł, w zależności od tego, czy pokusisz się o oryginalny, czy tańsze zamienniki.

Dzięki takiemu podłączeniu smartfona do TV, będziesz mógł oglądać kopię obrazu z telefonu na telewizorze. Zajmie to jednak nieco zasobów systemowych telefonu, więc nie zdziw się, jeśli zacznie on działać nieco wolniej.

Technologia Miracast

Inny sposób na podłączenie telefonu do telewizora to skorzystanie z technologii Miracast. To coś jakby wirtualny kabel HDMI. To protokół, dzięki któremu można dzielić między dwoma urządzeniami zawartość każdego z nich. Żeby skorzystać z tego rozwiązania trzeba sprawdzić, czy nasz telefon posiada:

  • Smart View
  • Ekran Cast
  • Screen Mirroring
  • Szybkie Połączenie.

Jeśli tak, można się już cieszyć. Wystarczy po prostu aktywować tę funkcję i według instrukcji obsługi telewizora aktywować podłączenie urządzeń peryferyjnych. Wszystko co będziesz robił na telefonie, będzie widoczne na ekranie TV. Jeśli jednak ze smutkiem stwierdzisz, że w Twoim telefonie nie ma takich opcji, możesz po prostu pobrać i zainstalować aplikację Miracast. Razem z nią dostaniesz samouczek, który prosto przedstawia jak połączyć telefon z telewizorem.

Zobacz też ranking telefonów.

A może smartfon zamiast pilota?

Być może słyszałeś już, że Twój smartfon może z powodzeniem zastąpić pilota do TV? Ta opcja przydaje się zwłaszcza, kiedy pilot zaginie gdzieś w akcji, a Ty właśnie chcesz obejrzeć swój serial! Nie przeszkodzi w tym brak podczerwieni. Całe sterowanie odbywa się poprzez Wi-Fi. Żeby więc zamienić swój telefon w pilota, wystarczy, że pobierzecie odpowiednie aplikacje. Godna polecenia jest Pilot zdalnego sterowania lub Pilot uniwersalny TV. Obie są darmowe, więc nie wydasz na to nawet złotówki.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz co robić i z powodzeniem podepniesz telefon do telewizora. Przez kabel czy wirtualnie 😉

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *