Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip, czyli znowu drogi składak

Samsung Galaxy Z Flip ukazał się niedługo po premierze Motoroli Razr. Nowe dzieło Samsunga składa się tak samo jak jego konkurent, jednak telefony absolutnie nie są identyczne. Nie na tym jednak chcę się skupić w dzisiejszym wpisie. De facto wolę zająć się omówieniem specyfikacji Z Flipa i jego ceny.

Samsung Galaxy Z Flip – specyfikacja

Zacznijmy od tego co widać na pierwszy rzut oka. A co widać? Widać wyświetlacz oczywiście. Mamy tu ekran Dynamic AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i przekątnej 6,7 cala. To oczywiście rozmiar po rozłożeniu. 😉 Ten składany wyświetlacz chroni Ultra Thin Glass. Zaginanie ekranu gwarantuje zawias Hideway Hinge wspomagany przez podwójny mechanizm krzywkowy. Dzięki temu Samsung Galaxy Z Flip można otwierać pod różnymi kątami.

Na pleckach widać też drugi maleńki wyświetlacz. Ma 1,1 cala i umożliwia podgląd godziny, daty, stanu baterii czy też odebranie połączenia.

A teraz zajrzyjmy nieco głębiej. Samsung Galaxy Z Flip działa na najnowszym, bardzo szybkim procesorze Qualcomm Snapdragon 855+. Jego pracę wspiera 8 GB RAM-u i 256 GB pamięci na dane. Urządzenie zostało zaopatrzone w najnowszy system Android 10 z nakładką One UI 2.0.

Jeśli chodzi o aparaty mamy tu dwie kamerki o konfiguracji:

  • 12 MP (jednostka główna) – f/1.8, piksele 1.41 μm, OIS, Super Speed DUAL Pixel AF,
  • 12 MP (obiektyw ultraszerokokątny, 123 stopnie).

Bateria ma pojemność 3300 mAh.

Cena składanego Samsunga

Jak widać, specyfikacja nowego składaka od Samsunga jest naprawdę zadowalająca. Ile przyjdzie nam zapłacić za tak wyposażone urządzenie? Cena rynkowa w Polsce została ustalona na poziomie 6600 zł. Można natomiast kupić go także nieco taniej z abonamentem w Orange. Tutaj znajdziecie ceny Galaxy Z Flip z abonamentem w Orange.

W porównaniu z wyższą ceną Motoroli Razr i jej słabszą specyfikacją, cena Galaxy Z Flip nie wydaje się zawyżona. Mimo to, czy naprawdę wydalibyście takie pieniądze na telefon, który nie wiadomo jeszcze jak długo przetrwa całe to zginanie? No ja mam pewne obawy, ale chętnie dowiem się co Wy o tym myślicie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *